16.08.2017 / 20:44

Vážení rodiče, milí žáci, naši učitelé,

jak můžete vidět na přiložených fotografiích, ve škole dnes vládne čilý stavební ruch. Firmy jedou na plné obrátky, moje nervy jsou nadranc a z těch několika dnů, kdy jsem vyrazil načerpat síly, mi už jich moc nezbývá. Stavební práce započaly se zpožděním. Je jedno čí vinou. Ptostě minimálně o měsíc později, než by bylo zdrávo. To ale neznamená, že děti budou doma a nebudou se učit. Nerad bych jim odpovídal na telefonické otázky "Proč nám bráníte v získání vzdělání?" či "Proč s tím něco neuděláte, jste ředitel, tak nám tu výuku zajistěte!"

Z toho důvodu a celé řady dalších a nicotnějších (jakože rodiče už nemají dovolenou a babičky sílu a nervy) děláme všechno pro to, aby školní rok začal podle státem stanoveného harmonogramu, tj. 4. září 2017 v 8,00 hodin.

Bude to obtížné nejen pro nás, ale i pro Vás, rodiče i žáky. Vzhledem k proměnlivosti situace Vám všechny podrobnosti sdělíme až toho 4. září. Jisté ovšem je, že 1.-4. ročník budou ve svých prostorách celé září, dokud nenastane chvíle výměny oken. Pak Vás budeme operativně informovat. Pro 5.- 9. ročník připravujeme alternativní scénář. Ve hře je pronájem učeben na SOŠ a SOU Uničov nebo na ZŠ U Stadionu.

V připadě potřeby a optimistických vyhlídek jsme schopni zorganizovat v prvním týdnu řadu poznávacích a sportovních akcí a tím získat potřebný čas k dokončení stavebních úprav a následnému úklidu.

A co se vlastně "u nás" děje?
Probíhá dotovaný projekt zateplení školy. Ten se skládá ze tří akcí.
První je odstranění záklopu v podkroví, úprava podkladu a zateplení minerální vatou. To je stejné pro obě budovy. Akce probíhá.
Druhou je vybudování vzduchotechniky s rekuperační jednotkou. Týká se to budovy 2. stupně a vstupního krčku. Sem bude nuceně přiváděn čerstvý vzduch a vydýchaný zase odváděn ven. V rekuperační jednotce si předají teplo, takže dojde i k tepelným úsporám. Navíc hodnoty CO2 nebudou překračovat povolenou hygienickou normu, jak se v mnohých školách běžně děje, když se dostatečně nevětrá. Vzhledem k bourání der do všech tříd a všudypřítomnému prachu nelze při této části ve škole vůbec být. Akce probíhá.
Třetí je výměna oken na obou budovách, která s ohledem na připomínky památkářů a dobu výroby, začne až v září a skončí snad do konce října. Tuto akci jsme schopni uskutečnit i za plného provozu organizací výuky.

Další akcí je vybudování dvou tříd mateřské školy v 1. NP kláštera.
Akce je rovněž dotovaná, rovněž má zpoždění a vzhledem ke stáří budovy je celkem pochopitelné, že některé situace se musí řešit okamžitě a za pochodu a nemohl je předpokládat ani projektant. Bourají se příčky, lijí nové betonové podlahy. Tahle akce omezuje chod 1. stupně prašností a hlukem. A realizační firmou jsme se dohodli na zabezpečení a odhlučnění sádrokartonovými stěnami tak, aky se provoz školy a stavba neprolínaly a nerušily. Děti se na stavbu nedostanou.
Trošku budou komplikace s výdejem stravy, ale ani tam by se provoz školy a stavby křížit neměl. Řešení usilovně hledáme.

Co víc? Ze šolního dvora je odpadový dvůr a sklad materiálu, všude je prach, který vleze všude, a přesný termín čehokoliv nejsme nikdo schopni říct.

Prosím Vás tedy všechny o pochopení a trpělivost. Uděláme, co bude v našich silách, ale následky celé této akce budeme likvidovat ještě minimálmě do vánoc.

Zdraví Vás

Váš Vlk

PS: Neděste se, na fotkách to vypadá mnohem lépe než ve skutečnosti. :)

A. dvůr A. kuchyňka A. Pohled do kanceláře školy A. Stavba 1 A. stavba 2 A. stavba 3 A. stavba 4 A. stavba 5 A. stavba 6 A. stavba 7
Počet komentářů celkem: 8
Vlk
16.8.17 / 22:17:16
Novakova
22.8.17 / 20:00:10
Dobry den,chci se zeptat,jak to bude s materskou skolkou od 1.9.2017.,ktera je na druhem stupni skoly.
A kdy bude rekonstrukce dokoncena.
Dekuji
Anonym
25.8.17 / 9:56:53
vrnačka
26.8.17 / 17:38:42
tajemna pani S.
1.9.17 / 23:52:41
predem se omlouvam, ze budu psat bez interpunkce.
Chtela bych se zeptat, jestli na 'prumce' budeme chodit na obedy do jejich jidelnz neb do nasi, resp. jestli budeme dochazet. Dekuji... vase pani S.