« zpět
17.12.2019 / 9:37

 

Vážení rodiče, milí žáci.

Po čase odpovědné přípravy přichází doba odpočinku. Blíží se Vánoce a podle našich tradic se na tento svátek již delší dobu připravujeme. Této přípravě říkáme Advent a je to čas na zamyšlení nad svým životem, svými činy i nad budoucností. Čas, který máme věnovat rodině, přátelům. Čas, který proti těmto pravidlům naplňujeme shonem a nákupy, nestíháním a stresem.


Odevšad se na nás valí reklama a nabídky na šťastný život. Mám ovšem pocit, že my už šťastní být můžeme. Máme všechno, o čem naši předkové snili. Bezpečí, spoustu jídla, teplo v domovech, práci pro všechny a za práci výplatu. Radujme se. Štěstí nezískáte darem či za peníze. Štěstí je stav mysli, který je závislý jen a jen na nás. Je to pocit, který cítíme v měkkém náručí naší mámy. Pocit, kdy nad tátou vyhrajeme v Monopolech či jiné hře. Pocit, kdy nám starší sourozenec pomůže s těžkým úkolem a prohlásí: "Si dobrej, i mně to dalo zabrat."

Štěstí je tam, kde ho nečekáme. V maličkostech naplňujících běžné chvíle života. Pokud si to uvědomíme, budeme vděční za všechny ty chvíle a ... budeme šťastní.

Všem Vám moc přeji klidný a pohodový předvánoční týden, úsměvy Vašich nejbližších i cizích lidí na ulici, radostné očekávání svátečního Štědrého dne a společného předání dárků.

Váš
Svatopluk Vlk