13.05.2016 / 12:13

Zlaté české ručičky

Naše ZŠ Haškova se zapojila do soutěže určené  pro žáky ZŠ z Olomouckého kraje, kteří disponují tvůrčím technickým nadáním a dovednostmi v technicky zaměřených předmětech.

Soutěž vyhlašuje Katedra technické a informační výchovy Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci a jejím cílem je podpořit zájem žáků ZŠ o technické obory a techniku obecně.

Zúčastnit se mohli žáci, kteří v prvním kole zhotovili výrobek na téma KOLOBĚŽKA a ve druhém kole ztvárnili téma KRMÍTKO PRO PTACTVO. Výrobky z jednotlivých kol se zaslaly na UPOL v Olomouci. Z osmi žáků naší školy postoupili do dalšího kola čtyři.

Finálové kolo probíhalo v květnu přímo na Univerzitě Palackého – Katedra technické výchovy a informační výchovy. Během čtyř hodin museli žáci samostatně vyrobit VODNÍ DOPRAVNÍ PROSTŘEDEK.

Děti využívaly velké množství materiálů, pomůcek a nářadí, kterými Katedra disponuje. Byl to velký zážitek pro všechny účastníky. Poznali vysokoškolské prostředí , vyzkoušeli si svoji manuální zručnost a  poobědvali v menze.

Ve velké konkurenci se naši soutěžící neztratili. Ze čtyřiceti účastníků soutěže obsadili přední místa:

4. místo Kryštof Demel 6.A, 5. místo Daniel Mráz 6.B, 6. místo Svatopluk Vlk 9.A a 9. místo Ondřej Koryťák 6.B.

Pro finalisty soutěže byly připraveny věcné ceny.

V dnešní době, kdy děti převážně pracují s výpočetní technikou, si velice ceníme těch, kteří se dokáží pro něco nadchnout a vyrobit si “svůj“ výrobek.

Poděkování patří nejen účastníkům, ale i pedagogům, rodičům a prarodičům, kteří je v technických dovednostech podporují.

Ing. Andrea Mrázová, ZŠ Haškova, Uničov

výrobky z prvého kola výrobky z druhého kola Ondřej Koryťák, 6.B Kryštof Demel, 6.A Daniel Mráz, 6.B vzadu napravo - Svatopluk Vlk, 9.A Katedra Technické výchovy a informační výchovy výrobky a ceny: Kryštof Demel, 6,A výrobky a ceny: Ondřej Koryťák, 6,B výrobky a ceny: Svatopluk Vlk, 9,A výrobky a ceny: Daniel Mráz, 6,B Vyhlášení výsledků - UPOL Olomouc