« zpět
08.01.2020 / 13:30

 Cílem tohoto projektu je soustavné rozvíjení vztahu ke knihám a čtenářské gramotnosti, zkrátka vzbudit nadšení ke čtení u dětí. To vše prostřednictvím čtenářských koutků v zapojených školách (ZŠ Uničov Haškova, ZŠ Paseka, ZŠ Dlouhá Loučka a ZŠ Újezd), které jsou pro děti přístupné během školního dne kdykoliv. Právě obklopení knihami a neomezený přístup k nim je stěžejním pilířem pro rozvoj vztahu ke knize. A co je vůbec součástí a náplní těchto koutků? 

Ve zmíněných základních školách na všech stupních jsou vyhrazeny koutky vybaveny křesílky, knihovničkami s novými knihami, případně knihami, které již školy měly v inventáři, nebo knihami, které donesli z domu samotní žáci. Dále průběžně probíhají knižní soutěže o ceny, do kterých se opět mohou zapojit všichni žáci, či debaty s žáky o knihách. Četlo se třeba i domácím mazlíčkům, prvňáčkům, ba dokonce veřejně na ulici. Zatím posledním počinem byly v listopadu besedy s Knihářem, netradičním čtenářským deníkem využívajícím metodu 4PRO - zajímavé způsoby, jak pohlížet na knihu a umět ji prožít. 

Do budoucna plánujeme další besedy s autory, spolupráci s knihovnami, čtení pro veřejnost a čtenářské soutěže mezi zapojenými školami. 

                                                                                                                                                                               Mgr. Martin Kreuziger