25.10.2018 / 14:07

Naše škola se zapojila do projektu ABECEDA PENĚZ. Jde o program na podporu finanční gramotnosti dětí s Českou spořitelnou.

Děti si interaktivní a hravou formou osvojí nejen základní finanční pojmy, ale mohou si vyzkoušet v praxi třeba sestavit rozpočet. Poznají hodnotu peněz i rizika hospodaření s nimi. Uvědomí si, že peníze se musí vydělávat. Na nějaký čas se z nich stanou malí podnikatelé - celá třída bude jednou firmou. Česká spořitelna jim na rozjezd podnikání poskytne základní vklad, který se budou děti snažit "zhodnotit". Děti si samy zvolí cíl, na který budou vydělávat. A samy určí svůj "podnikatelský záměr", který svými schopnostmi a dovednostmi zvládnou naplnit.Česká spořitelna jim bude na cestě průvodcem stejně jako jejich paní učitelka.

Česká spořitelna zapůjčí dětem finanční obnos, který mohou použít na nákup materiálu a potřeb na výrobu. Hotové výrobky budou moci prodat na jarmarku, který se uskuteční na Uničovské pobočce ČS na jaře.

Po návštěvě  koordinátora projektu u nás ve škole, byly děti na zajímavé exkurzi na pobočce, kde se dozvěděly spoustu zajímavostí nebo nahlédly do trezoru.
V závěru projektu si žáci zvolí, jakou formou si vydělaný zisk užijí, jestli společným výletem, adopcí zvířete v zoo nebo nákupem hmotných odměn za své úsilí.
Mgr. Věra Pávková

ap2 ap1 ap3 ap4