04.11.2017 / 20:27

Podzimní zážitek z olomouckého divadla

Legendární divadelní hra Carla Goldoniho „Sluha dvou pánů“ oslovila od slavné premiéry souboru Činohry v Praze (1994) již tisíce diváků. Také naši žáci sedmého a osmých ročníků se společně s jejich vyučujícími českého jazyka nechali 3.11.2017 nalákat na úspěšné představení do Moravského divadla v Olomouci.

I když jsou hlavním tématem hry zásnuby, pro dnešní generaci méně známé, dynamičnost, vtipnost a celkové pojetí divadelního souboru nás nejenom nadchlo, ale i přesvědčilo o správném výběru. Spokojení žáci i vyučující se na chvilku odreagovali od běžných školních povinností, ale především si odnesli zážitky a podněty pro další literární práci.

Vhodné oblečení, slušné chování žáků, úsměvy na tvářích a diskuze po zhlédnutém představení nás ujistily,že každoroční návštěvy kulturních programů mají své pevné místo při výchově a vzdělání naší mladé generace.

Mgr. Jana Ryšavá

divadlo