« zpět
15.03.2020 / 1:19

 

Vážení rodiče,
na základě pověření Krajské hygienické stanice Olomouc Vám sdělujeme, že některé osoby byly v kontaktu s osobou pozitivně testovanou na Coronavirus.
V případě, že Vás osloví naše učitelka, jedná tak z mého pokynu, který je vydám na základě rozhodnutí Krajské hygienické stanice a jehož výkonem byla škola pověřena.

Z rozhodnutí tohoto orgánu pak platí pro tyto osoby od okamžiku sdělení naším zaměstnancem 14 denní karanténa. Pouze na Tyto osoby. Ostatních členů rodiny se žádná omezení netýkají.
Osobu izolujte od ostatních členů rodiny (samostatný pokoj), zintenzivněte hygienické návyky a dezinfekci Vašeho okolí. Osoba je i nadále ZDRAVÁ. A i nadále to tak může zůstat. Jedná se o PREVENTIVNÍ opatření.

KHS doporučuje dětem 2x denně měřit teplotu a bedlivě sledovat zdravotní stav. V případě teploty kolem 38°C, dušnosti a úporného kašle volejte Vašeho lékaře. Jinak ne. Prosím nezaměňujte s běžným nachlazením či rýmou. Zachovejte rozvahu a chladnou hlavu.
Podmínky 14 denní karantény:
1. oddělení od ostatních členů domácnosti, nejlépe v samostatném pokoji.   
2. sledujte zdravotní stav
3. zákaz vycházek a setkávání s jinými lidmi.  

Ostatní členové domácnosti mohou chodit do práce či vykonávat jiné činnosti bez omezení (vycházky, nákupy apod.). Jsou zdraví. Karanténa je preventivní opatření pro Ty, kdo byli delší dobu v kontaktu s pozitivní osobou. To ovšem neznamená, že musí onemocnět.

Znovu opakuji, jedná se o preventivní opatření.
V případě pochybností či nejasností volejte na KHS Olomouc tel: 585 719 254

Leták 1(2)Leták 2(2)

 

Co to je karanténa a jak se chovat.