24.02.2021 / 12:38

Online hodiny mohou být příležitostí!

V pondělí se v hodině literatury u šesťáků ukázalo, že distanční výuka otevírá mnohé příležitosti!

Žáci měli za úkol prezentovat ostatním knihu dle vlastního výběru. Jeden žák se rozhodl spolužákům popovídat o dosud nevydané knize Ztracený, kterou napsala jeho maminka
Madla Pospíšilová.
Díky zapnuté kameře třída viděla, že zmíněná maminka je s námi, a tak pro všechny nečekaně a neplánovaně proběhlo během naší distanční hodiny autorské čtení. Paní Pospíšilová představila dětem svou dosud nevydanou hororovou knihu pro děti odehrávající se v jesenických lesích a přečetla z ní napínavou ukázku.

A co si děti odnesly z hodiny? Třeba inspiraci k dalšímu čtení a také poznatek, že spisovatelé jsou lidé jako my, které můžeme denně potkávat, a ne jen nevýrazné fotografie v čítance.