19.03.2019 / 15:33

První týden v březnu se uskutečnil pobytový lyžařský výcvik pro žáky druhého stupně. Tento rok se vyrazilo na Severomoravskou chatu v oblasti Dolní Moravy. Velkou přidanou hodnotou byla sjezdovka přímo u chaty, a tak odpadlo pro některé nepříjemné přejíždění skibusem na vzdálenější kopce. Dalším zajímavým prvkem přidávajícím na dobrodružnosti byla velmi pozitivně žáky i učiteli přijatá asi hodinová procházka na chatu, z důvodu těžké dostupnosti pro autobus.

Kurzu se účastnilo celkem 26 žáků rozdělených do tří skupin dle úrovně lyžařských schopností. Díky blízkosti kopce k chatě a tomu, že tento kopec patřil pouze nám, se mohli lyžaři každý den opravdu doslova vyřádit a užít dlouhou lyžovačku a současně tak vylepšit svoji techniku. Závěr kurzu již klasicky patřil závodům ve slalomu, které v kategorii dívek vyhrála Veronika Vaňková, v závěsu za ní se umístila Kateřina Zukalová a třetí místo obsadila Eliška Vorlová, všechny dívky  z devátého ročníku. V kategorii chlapců v napínavém souboji uhájil první místo Filip Hron, za nímž o pár setin pomalejší Martin Vařeka získal stříbro, oba hoši z 8. A, třetí místo pak obsadil Jan Gratzer ze 6. B. Opět je nutno podotknout, že závod absolvovali všichni přeživší lyžaři včetně začátečníků. Smekáme!

Díky delšímu razantnímu oteplení před kurzem se sněhové podmínky zprvu nejevily pro lyžování ideální. Nicméně sněhová nadílka na druhý den a jinak po celý týden teplé slunečné počasí nám nakonec navodilo atmosféru skoro až alpského lyžování. To byl jistě předpoklad k tomu, aby si výcvik všichni náramně užili! A příští rok zase?!

Mgr. Martin Kreuziger

IMG_0894 IMG_0897 IMG_0898 IMG_0911 IMG_0861 IMG_0932 IMG_0933 IMG_0947 IMG_0962 IMG_0970 IMG_0989 IMG_0996 IMG_1007 IMG_1022 IMG_1029