02.06.2020 / 21:40

Ano, na škole se vyskytl Covid-19. Je to nepříjemné, ale v tomto období celkem pochopitelné. Jsem vázán mlčenlivostí, ale tyto obecné informaci snad říci mohu.
Ačkoliv se naši žáci i někteří zaměstnanci prokazatelně setkali s pozitivní osobou, jsou všichni testovaní žáci i většina zaměstnanců školy, po prvním testování NEGATIVNÍ. Žáci, pokud jim vyjde NEGATIVNÍ i kontrolní test, se budou moci zúčastnit 8. června 2020 přijímacích zkoušek. Ti, kteří neprojdou to oznámí řediteli školy na kterou chtějí jít a zúčastní se náhradního termínu 23.června 2020
Všechna dosavadní opatření i ta, která jsme zavedli s otevřením 1. stupně, pokračují, neboť odpovídají stanoveným postupům. Jsme v kontaktu s KHS a navzájem se informujeme o průběhu a potřebných opatřeních. A co z nastalé situace vyplývá?
  • Výuka 1. stupni probíhá pořád stejně. Prezenčně v režimu dobrovolnosti a ostatní žáci 1. stupně pokračují distančně. Opatření pro prezenční výuku jsou dostatečná.
  • Zahájení dobrovolné prezenční výuky 2. stupně se odkládá do doby, než budou známy výsledky kontrolního testu. Pak uvidíme, jak se bude situace vyvíjet.
  • Bezpečnostní a hygienická opatření pokračují ve stávajícím režimu a jsou dostatečná.
Jak jsme sami pocítili, možnost získání této nemoci je prostě vysoká a číhá kdekoliv. A ne každý, kdo se s takovou osobou setká, nemoc získá. Je to věc imunity a momentálního zdravotního stavu.

Přeji všem, kteří stojí při nás, ale i těm, kteří nás kritizují, aby se do podobné situace zkrátka nedostali. Je to velmi snadné, jak jsme sami mohli pocítit.
Díky přístupu zaměstnanců školy a odborné podpoře KHS situaci zvládáme a máme ji pod kontrolou.

Svatopluk Vlk