« zpět
20.10.2019 / 7:11

HAŠKOVA tentokrát na setkání projektu CLIL v Portugalsku 

V prvním říjnovém týdnu se naši zástupci v rámci projektu ERASMUS+ zúčastnili mezinárodního školení 
Primary International schools together for the Exchange of interactive CLIL training se zaměřením na výuku metodou CLILJde o výuku daného předmětu se zapojením slov či celých frází cizího jazyka. Žáci si tak osvojují znalosti a dovednosti v obou předmětech současně. Setkání se konalo v portugalském městě Castelo Branco a bylo zaměřeno na využitímetody CLIL při výuce v přírodě (CLILOutdoor Learning).  
 

V teoretické části proběhla metodická přednáška profesorky Margaridy Morgando z nedaleké univerzity. Následující praktická část byla zaměřena na ovládání nové mobilní aplikace TeachOUT, jež spojuje myšlenky týkající se metodyCLIL a učení v přírodě. TeachOUT dává studentům možnost zažít praktickou výuku s fyzickým pohybem a spoustou dalších vzdělávacích aktivit na čerstvém vzduchu. Autor aplikace nám představil, k čemu slouží a jak se používá. V další části jsme si ji na vlastní kůži vyzkoušeli. První „stezka“ nás zavedla do míst zříceniny hradu Castelo deMonsanto a v anglickém jazyce nám představila jeho krásná zákoutí. Aplikace nás vedla po jednotlivých bodech, na kterých jsme plnili různé typy úkolů, a současně se dovídali zajímavosti o historii hradu.  Další upevnění dovedností v používání aplikace proběhlo již za účasti dětí z místní školy. Skupinky žáků spolu s učiteli procházely za pomoci aplikace jejich malebné město Alcains. Přitom jsme společně navštívili místní muzea i památky a v určených bodech jsme plnili zadané úkoly. My i žáci jsme tak poznali lépe celé město. To vše za soustavného procvičování angličtiny.  

Metoda CLIL, ve spojení s touto aplikací, otevírá nové možnosti při výuce jakéhokoliv předmětu. Je to další způsob,díky němuž může dojít ke zpestření výuky a také k intenzivnějšímu osvojování cizího jazyka. Pro nás je to zajímavý nástroj, s jehož pomocí můžeme naplňovat náš školní vzdělávací program „Ve světě se neztratíme“.

Port6 Port2 Port5 Port7 Port3
Počet komentářů celkem: 0