27.01.2021 / 11:49

Jenom co se v listopadu vrátila část žáků 2. stupně do školy, čtyři z nich se zúčastnili školního kola dějepisné olympiády. Letošní téma bylo Labyrintem barokního světa. Daniel Mikulka z 9. ročníku, Nela Šlešková, Nikolas Žoch a Jan Kobylka z 8. ročníku se stali úspěšnými řešiteli. Do okresního kola mohli postoupit maximálně 3 žáci z jedné školy, z nichž jeden se později nemohl zúčastnit ze zdravotních důvodů. Okresní kolo proběhlo v úterý 19. ledna distanční formou a z naší školy nejlépe dopadla Nela Šlešková z 8. A, která se stala úspěšnou řešitelkou okresního kola a skončila na pěkném 17. místě, tedy z uničovských škol úplně nejlépe, což si zaslouží gratulaci a pochvalu. Ta však patří i zbylým 3 „statečným“ za to, že se soutěže v této náročné době dobrovolně účastnili, připravili se na ni a zvládli ji v náročných podmínkách distanční formy. Děkuji vám.

Mgr. Alžběta Kaplová