22.04.2016 / 12:12

První část astronomické soutěže se odehrála v kině, kde účastníci zhlédli celovečerní film Hvězdné války. Sponzorem bylo Městské kulturní zařízení v Uničově.

Astronomická soutěž žáků základních a středních škol byla na téma Stelární (hvězdná) astronomie a galaxie - přednášející p. Jiří Konečný.

Soutěžila tříčlenná družstva ve dvou kategoriích 4. – 6. třída a 7. - 9. třída včetně gymnazistů, kteří nepřekročili 15 let.

Vítěznému družstvu z mladší kategorie ( Jakub Húževka, Kryštof Demel a Matyáš Demel ) gratulujeme a  všem držíme palce do třetího  kola ve Velkých Petrovicích.

Žákům děkujeme za účast v soutěži a za vzornou reprezentaci školy.

Ing. Andrea Mrázová

foto2016-4 foto2016-1 foto2016-5 foto2016-6 Vítězné družstvo v mladší kategorii zleva : K. Demel, J. Húževka, M. Demel