09.09.2020 / 11:50

Prosím pročítejte celé. Aktuálně doplňujeme text o další informace.

(10.20) Od zítra budou roušky povinné uvnitř všech budov v celém Česku

Ministr zdravotnictví vydal na svém Twitteru informaci o zavedení roušek ve všech vnitřních prostorách budov. Oficiální vyhlášení bude o půlnoci. Více informací zatím Ministerstvo zdravotnictví nevydalo. Pouze tento tweett. Zda se tedy povinné nošení roušek týká i například škol a školek, výslovně ministr nepotvrdil.

S touto informací pracujeme. Vzhledem k tomu, že neznáme podrobnosti budoucího nařízení, platí pro nás nařízení stávající a s tím také budeme pracovat. Ve škole bude zítřejší výuka probíhat stejně jako doposud. Po seznámení s oficiálním stanoviskem, získání stanoviska MŠMT a po zajištění případného potřebného materiálu budeme reagovat a zavedeme případná další opatření.

K dnešní neoficiální informaci ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha sdělujeme, že ve čtvrtek 10. září 2020 proběhne výuka stejně jako doposud. Až se s ním ráno seznámíme (vč. výjimek), upravíme chod školy podle potřeby.

Upozorňujeme také všechny rodiče, že každý žák musí mít min. 1x roušku v tašce a 1x roušku v šatní skříňce.

Pro jistotu je vhodné mít u sebe ještě jednu náhradní. Pak by ani takové okamžité opatření nemělo být problém.

Do té doby platí současný stav.

Připojujeme se k však k rozumné výzvě ministra zdravotnictví.

(11.39) 3 R - ruce, roušky, rozestupy

„Vyzývám všechny občany k maximální odpovědnosti a dodržování základních hygienických pravidel. Zapamatujme si pravidlo 3R. Ruce, roušky, rozestupy. Je to to nejmenší a přitom tak důležité. Každý z nás může svým odpovědným přístupem přispět ke zvládnutí této epidemie,“ informuje na twitteru ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

(11.50) Plaga: Roušky budou povinné ve škole všude mimo třídy

„To plošné opatření, které má mít platnost pro společné vnitřní prostory pro celou Českou republiku, tak je podle mých informací Ministerstvem zdravotnictví koncipováno v duchu opatření, které jsme ve školách avizovali v rámci manuálu pro společné prostory. To znamená, že by se to nemělo týkat výuky ve třídách a učebnách, ale mělo by to být nošení roušek uvnitř škol, to znamená na chodbách. V podstatě v tom režimu, který jsme znali na jaře a který byl koncipován i v rámci manuálu pro oranžový kód,“ prohlásil na dotaz Seznam Zpráv ministr Robert Plaga.