« zpět
23.06.2019 / 22:36

9.B cestovala do Prahy

Dne 18. 6. 2019 9.B podnikla jednodenní výlet do Prahy. V brzkých ranních hodinách naše třída s paní učitelkami Mgr. Janou Ryšavou a Mgr. Janou Vojáčkovou vyrazila vlakem do hlavního města.

Počasí bylo příjemné, a tak jsme z Hlavního nádraží Praha vyrazili pěšky na Václavské náměstí, dále přes Můstek na Staroměstské náměstí. U zajímavých míst a budov jsme se nejen zastavili, ale krátce si i pověděli několik zajímavostí. Památník Jana Husa, 27 křížů v dlažbě, Staroměstská radnice, Orloj a další budovy náměstí nás inspirovaly k následnému putování za historií. Přes Karlův most jsme pokračovali na směrem na Hradčany. Na Pražském hradě jsme prošli všemi bezpečnostními opatřeními a následně obdivovali velkolepost Chrámu svatého Víta. Přesně ve 12 hodin jsme si užili slavnostní ceremoniál výměny Hradní stáže.

S horkým sluncem v zádech a nákupní horečkou jsme se odebrali stinnými uličkami do Palladia. Naplánovanou trasu, která byla docela náročná, všichni zvládli s úsměvem na tváři. Zpáteční cestu na vlakové nádraží jsme obohatili dalšími zážitky z cestování metrem.

Výlet se vydařil, pohodová atmosféra, nové zkušenosti a mnoho zážitků je velkou odměnou pro všechny účastníky.

                                                                                                                                                      Mgr. Jana Ryšavá

praha praha 1 praha 2