« zpět
04.02.2017 / 10:28

 

5. místo v okresním kole Olympiády v ČJ

 

Koncem listopadu proběhlo v naší ZŠ Haškově školní kolo Olympiády v ČJ, ze kterého do okresního kola postoupila vítězka Lucie Bukovjanová z 9. ročníku. Okresní kolo se uskutečnilo ve čtvrtek 2. února 2017 v Domě dětí a mládeže v Olomouci. Lucce konkurovalo 30 vítězů školních kol nižších ročníků gymnázií a základních škol. Mimo jiné se jednalo o žáky, kteří reprezentovali vyhlášené školy, např. Slovanské gymnázium Olomouc, Hejčín Olomouc, Gymnázium Čajkovského Olomouc a další. Stejně jako ve školním kole byla olympiáda rozdělena na dvě části, jazykovou a slohovou. V jazykové části řešila Lucka nelehké úkoly z oblasti tvarosloví a skladby, které se dají přirovnat k hrátkám s češtinou. Ve slohu psala libovolný prozaický útvar na téma Co očekávám v letošním roce. A jak se Lucka umístila? Skončila na krásném 5. místě! Na Lucku jsem hrdá! Úspěch v této soutěži vypovídá o tom, že i naše „malá“ škola vzdělává žáky, kteří už poněkolikáté v okrese dosáhli výborného výsledku, dokonce svými znalostmi předčili žáky z některých prestižních škol a dělají tak dobré jméno naší škole!

 

Luci, moc ti gratuluji k umístění a do budoucna přeji řadu nových a přínosných zkušeností, jež obohatí tvůj životní rozhled.

 

Mgr. Lenka Vojtková

 

Výsledková listina :

Stáhnout:
Výsledky OK OČJ (0.02 MB)