Počítačová učebna 2011

V pondělí 24.10.2011 byla dána do provozu nová počítačová učebna. Prostředky na úpravy a vybavení učebny škola získala z evropských fondů, konkrétně z Regionálníhop operačního programu Střední Morava.
Třída je vybavena 30 výkonnými počítači, řídícím pracovištěm, z něhož může učitel kontrolovat všechny stanice žáků, dataprojektorem a profesionálním tiskovým a kopírovacím centrem. Samozřejmostí je síťové propojení všech prvků a vysokorychlostní přístup k internetu.
Všechna PC v učebně obsahují dvoujádrový procesor INTEL Core i3 o taktovací frekvenci 3.1 GHz, jsou vybaveny 4 GB operační pamětí a data se ukládají na pevný disk o velikosti 500 GB. "Učebna pojme celou větší třídu. Bezpečnost je zajištěna kontrolním programem, který vždy při vypnutí vrátí vše do původního stavu. Pro žáky tedy nemá smysl něco stahovat a instalovat, neboť když k počítači přijdou příště, už to tam nebude," uvádí ředitel školy Svatopluk Vlk. Učebna vznikla přestavbou původní počítačové třídy z roku 2005.
Po několikaletých zkušenostech škola upustila od předešlého uspořádání lavic do "U" a vrátila se k běžnému modelu, v němž jsou všichni žáci otočeni čelem k učiteli. Učebna ICT převyšuje svými parametry běžné požadavky ve školství.

Nová učebna ICT- ROP SM     Nová učebna ICT- ROP SM     Nová učebna ICT- ROP SM     Nová učebna ICT- ROP SM     Nová učebna ICT- ROP SM     Nová učebna ICT- ROP SM