Jarní návštěva Španělska

V týdnu od 17.3 do 22.3.  vycestovala další skupina dětí a učitelů  ZŠ Haškova do španělského města Malaga. Přímořské město na jihu Španělska nás přivítalo teplým jarním počasím.

Celý týden jsme strávili v krásném historickém centru města, kde jsme mohli vnímat působivou atmosféru příprav na velikonoční procesí. Program naší návštěvy byl nabitý. Navštívili jsme základní školu, poslechli si koncert ve škole, kde studoval Pablo Picasso a společně s dětmi z Anglie a Malagy jsme vytvořili časopis.

Navštívili jsme také  Muzeum moderního umění, kde si děti samy mohly namalovat obrázek, prohlédli jsme si  a zahráli si na hudební nástroje z celého světa v Muzeu hudby a ve vědeckém centru Principia jsme se skvěle bavili u interaktivních fyzikálních her a v multimediální astronomické observatoři.

Poslední den už chybělo jen rozhlédnout se z pevnosti nad městem, prohlédnout si slavnou koridu, projít se po písečné pláži a nasbírat mušle.

Jsme rádi, že  díky projektům, které probíhají na naší škole, můžeme nahlédnout do  kultury jiných zemí.

Mgr. Zuzana Gucká a Mgr. Jana Fialová