První společné setkání v Uničově

25.9. - 30.9.2011

Jelikož se naše škola stala hlavním koordinátorem celého projektu, první společné setkání proběhlo jen s učiteli partnerských zemí v naší zemi. Dva učitelé ze Španělska a jeden učitel z Anglie navštívili naši školu a společně jsme plánovali aktivity a výstupy pro žáky a učitele na budoucí dva roky, po které celý projekt poběží.

Zároveň jsme pro učitele připravili bohatý program, během něhož navštívili i město Olomouc, Litovel a také zámek v Úsově,  prohlídli si školu, dokonce si vyzkoušeli i výuku angličtiny ve čtvrté třídě, což byla velká zkušenost i pro naše žáky a současně velká motivace učit se anglický jazyk.

Hlavní náplní tohoto  setkání bylo také naplánovat výměnné pobyty pro žáky a učitele. Osm učitelů a šestnáct žáků vycestuje dvakrát v průběhu dvou let do Španělska a do Anglie, kde budou celý týden ubytováni v rodinách, budou moci nahlédnout do výuky ve škole a  také poznat místní tradice a kulturu.