Druhé společné setkání

Anglie, Plymouth

Ve dnech 26.2 – 2.3. 2012 se 4 žákyně a 2 učitelky naší školy zúčastnily dalšího setkání – tentokrát v anglickém městě Plymouth .

Během týdne stráveného v krásném a již jarně rozkvetlém přístavním městě jsme se mohli podívat nejen jak se učí děti na 1.stupni ZŠ, jak tráví svůj volný čas, ale také jaké problémy řeší učitelé či jak žijí a jak se stravují Angličané. Naši hostitelé nám připravili bohatý program, ve kterém nám představili známý ekologický projekt Eden, akvárium, přístav, staré město s tudorovskými domy i typický symbol města –maják.

Děti tak měly skvělou příležitost dokázat si, že jsou schopny samostatně komunikovat v cizím jazyce, což nás jako učitele, kteří výuku angličtiny od 1. ročníku podporují, velmi potěšilo.

Cílem našeho projektu je dozvědět se více o svátcích, zvycích, kultuře a životě lidí z jiných zemí EU a není lepší cesty, než danou zemi navštívit a zažít vše na vlastní kůži. Další zastávkou  a místem našeho poznávání bude náš třetí  partner – ZŠ ze španělského města Malaga. Už se těšíme!