12.12.2016 / 21:03

Naše děvčata z 2. stupně vystoupila v recitační soutěži, kterou 12. 12. 2016 uspořádalo Gymnázium Uničov v rámci dne otevřených dveří. Soutěž proběhla ve velmi příjemné předvánoční atmosféře. V mladší i starší kategorii se představilo mnoho recitátorů a recitátorek s velmi pestrým repertoárem – od klasiky po moderní literaturu. Naši školu reprezentovaly: Michaela Kejvalová a Lucie Dosoudilová ze 6.A, Kateřina Krumpholcová z 8.A, Lucie Bukovjanová a Kristýna Dohnalová z 9.A. Děvčata se na soutěž připravovala dlouhodobě. Jinak to ani nejde, protože naučit se přesně delší text, navíc prozaický, není vůbec jednoduché. A pochopit text a podat tak, aby posluchače zaujal, je ještě náročnější. V mladší kategorii byla úspěšnější Míša Kejvalová, které se vyplatila opravdu zodpovědná příprava. Obsadila velmi pěkné 3. místo. Krásné výkony předvedly ve starší kategorii Lucka Bukovjanová a Kristýna Dohnalová. Lucka byla porotou vyhodnocena jako nejlepší (přály bychom vám vidět a slyšet její výkon – stál opravdu za to)! Lucka navíc získala i cenu diváckou (od ostatních recitátorů dostala nejvíce hlasů). Vzácná shoda. Velmi pozitivně se prezentovala i Kristýna Dohnalová, která obsadila 3. místo. Děkujeme dívkám za vzornou reprezentaci naší školy a přejeme mnoho úspěchů v této umělecké disciplíně. Pochvalu zaslouží určitě všechny.

Mgr. Lenka Vojtková, Mgr. Ludmila Schenková

20161212_160139 (800x450) 20161212_160113 (800x450)