09.05.2017 / 12:55

Zlaté české ručičky

Naše ZŠ Haškova se zapojila již třetím rokem do soutěže určené  pro žáky ZŠ z Olomouckého kraje, kteří disponují tvůrčím technickým nadáním a dovednostmi v technicky zaměřených předmětech.

Soutěž vyhlašuje Katedra technické a informační výchovy Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci a jejím cílem je podpořit zájem žáků ZŠ o technické obory a techniku obecně.

Zúčastnit se mohli žáci, kteří v prvním kole zhotovili výrobek na téma VĚTRNÍK.

Velká pochvala patří žákům, kteří se do soutěže zapojili a donesli své " Větrníky". Jsou to tito žáci : Ondřej Koryťák, Pavel Bednář, Tomáš Sýkora, Kryštof Demel, Daniel Mráz a Marek Vojtek - všichni ze sedmé třídy.

Výrobky z prvého kola se zaslaly na UPOL v Olomouci. Z šesti žáků naší školy postoupili do finálového kola tři žáci: Kryštof Demel, Marek Vojtek a Daniel Mráz.

Finálové kolo bude  probíhat  30.5. 2017 přímo na Univerzitě Palackého – Katedra technické výchovy a informační výchovy. Během čtyř hodin budou muset  žáci samostatně vyrobit výrobek na zadané téma.

V dnešní době, kdy děti převážně pracují s výpočetní technikou, si velice ceníme těch, kteří se dokáží pro něco nadchnout a vyrobit si “svůj“ výrobek.

Ve finálovém kole jim držíme palce!

Ing. Andrea Mrázová, ZŠ Haškova, Uničov

výrobky chlapců ze sedmé třídy Ondřej Koryťák Pavel Bednář Tomáš Sýkora Marek Vojtek Daniel Mráz Kryštof Demel