01.06.2017 / 11:32

Zlaté české ručičky

Naše ZŠ Haškova se zapojila do soutěže určené  pro žáky ZŠ z Olomouckého kraje, kteří disponují tvůrčím technickým nadáním a dovednostmi v technicky zaměřených předmětech.

Soutěž vyhlašuje Katedra technické a informační výchovy Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci a jejím cílem je podpořit zájem žáků ZŠ o technické obory a techniku obecně.

Zúčastnit se mohli žáci 6.- 9. ročníku, kteří v prvním kole zhotovili výrobek na téma VĚTRNÍK . Výrobky ze školního kola se zaslaly na UPOL v Olomouci. Ze šesti žáků naší školy postoupili do dalšího kola tři žáci ze 7.A.

Finálové kolo probíhalo v květnu přímo na Univerzitě Palackého – Katedra technické výchovy a informační výchovy. Během čtyř hodin museli žáci samostatně vyrobit  HOUPAČKU, která musela být funkční.

Děti využívaly velké množství materiálů, pomůcek a nářadí, kterými Katedra disponuje. Byl to velký zážitek pro všechny účastníky. Poznali vysokoškolské prostředí , vyzkoušeli si svoji manuální zručnost a  poobědvali v menze.

Ve velké konkurenci se naši soutěžící neztratili. Ze čtyřiceti devíti  účastníků soutěže obsadili naši žáci všechny stupně vítězů:

1. místo: Daniel Mráz,    7.A

2. místo: Marek Vojtek,  7.A

3. místo: Kryštof Demel,  7.A

Pro finalisty soutěže byly připraveny  krásné věcné ceny.

V dnešní době, kdy děti převážně pracují s výpočetní technikou, si velice ceníme těch, kteří se dokáží pro něco nadchnout a vyrobit si “svůj“ výrobek.

Poděkování patří nejen účastníkům, ale i pedagogům, rodičům a prarodičům, kteří je v technických dovednostech podporují.

Ing. Andrea Mrázová, ZŠ Haškova, Uničov

Naši finalisté, zleva: Marek Vojtek, Daniel Mráz, Kryštof Demel UPOL - dílny Katedry technické výchovy 1. místo - Daniel Mráz, 7.A 2. místo - Marek Vojtek, 7.A 3. místo - Kryštof Demel, 7.A Slavnostní vyhlášení Slavnostní vyhlášení Cena za 1. místo Cena za 2. místo Cena za třetí místo