« zpět
14.06.2018 / 12:49

                                                    Speciální ocenění pro Štěpána Hlaváče

                                                        ARS POETICA – Puškinův památník

Dne 6. června 2018 proběhlo v rámci oslav Dne ruského jazyka finále 52. ročníku celostátní přehlídky Puškinova památníku. Akci zorganizovala Česká asociace rusistů, Česko-ruská společnost a Zastupitelství  Rossotrudničestva v České republice. Přehlídka se konala ve Středisku ruské vědy a kultury v Praze. V letošním roce se přehlídky zúčastnilo 160 žáků základních škol, studentů středních a vysokých škol - vítězů krajských kol. Festival zahájil předseda České asociace rusistů Jiří Klapka, který připomněl, že se celostátní přehlídka každoročně koná  při příležitosti narozenin A. S. Puškina. Všem účastníkům popřál mnoho úspěchů. Zplnomocněný vedoucí Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR Andrej Kolčakov přečetl pozdrav mimořádného a zplnomocněného velvyslance Ruské federace v ČR Alexandra Zmejevského.

     Naši školu v letošním roce reprezentoval Štěpán Hlaváč z  8.B, který zvítězil v krajském kole v kategorii sólová recitace. Sedmnáct vítězů krajských kol se předvedlo v krásném prostředí Křišťálového sálu.  Štěpán vystoupil s humorným prozaickým textem Pravdivý příběh od Andreje Šipilova o chlapci, který vynalezl přístroj, po jehož zapnutí všichni mluví jen pravdu.  Jde o text obsáhlý a těžký z hlediska slovní zásoby. Štěpán předvedl skvělý výkon, což porota ocenila udělením speciální ceny – za náročnost a velký rozsah textu. Vzhledem k tomu, že se Štěpán učí ruštinu teprve dva roky, je obdivuhodné, že se naučil téměř šestiminutový text a přednesl jej suverénně a s krásnou výslovností. Milý Štěpáne, děkuji ti za usilovnost a nadšení, které jsi projevil v přípravě na soutěž, a úspěšnou reprezentaci školy. Jsme na tebe hrdí. Doufám, že i v příštím roce tě ruština bude stále bavit tak, jako tomu bylo dosud. Ráda bych poděkovala i Štěpánovým rodičům a babičce, kteří jej jeli do Prahy podpořit.

 Mgr. Ludmila Schenková

 

                                                  

20180606_110938 20180606_115036 20180606_115042 20180606_115830 20180606_141928 20180606_141945