25.01.2017 / 16:57

Školní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce

Stejně jako v předchozích letech se sešli žáci naší školy, jejichž oblíbeným jazykem je angličtina, ve školním kole konverzační soutěže. Letošní nižší počet účastníků byl způsoben chřipkovou epidemií. Kvalita předvedených výkonů ovšem neutrpěla. Všichni soutěžící  si výborně poradili s řešením úkolů v poslechové části. V konverzaci byla porota nadšena plynulým projevem především Jakuba Folty z 9.A, jehož samostatný projev na vylosované téma i schopnost reagovat na otázky byly opravdu na vysoké úrovni. Kuba prokázal bohatou slovní zásobu i schopnost mluvit plynule anglicky téměř bezchybně. Velmi pěkné výkony předvedla i děvčata – Sára Hrubanová a Kristýna Dohnalová z 9. A. Pochvalu zaslouží i Hana Machátová z 8.A, která byla letos nováčkem. Její dovednosti jsou příslibem do budoucnosti. Všem děkujeme za odvahu a přípravu na soutěž.  Velice jste nás potěšily, děti. Do okresního kola, které se bude konat 22. února 2017 v Olomouci, postupuje Jakub Folta. Kubo, ať se ti v Olomouci daří.  Rády bychom poděkovaly i našemu anglickému lektorovi Henrymu Novakovi, který nám každoročně vypomáhá jako člen poroty.

Mgr. Ludmila Schenková, Mgr. Kateřina Kuncová