15.02.2016 / 16:02

V úterý,  9. února se na naší škole konalo školní kolo chemické olympiády, do něhož se přihlásili 3 žáci 9. ročníku – Aleš Rašťák, Marek Svoboda a Daniel Špička.

Zadání chemické olympiády je celostátní a jejím garantem je MŠMT a Vysoká škola chemicko-technologická v Praze. Úkoly jsou každoročně velmi náročné a na jejich vyřešení v žádném případě nestačí pouze znalost učiva základní školy.

Tématem letošního ročníku byla měď. V teoretické části museli žáci prokázat, že znají vzorce i mineralogické názvy sloučenin mědi, umí zapsat chemické reakce i vypočítat zapeklité příklady. V praktické části pak dokazovali svou zručnost, znalost chemických reakcí i výpočtů.

Nejlepšího výsledku dosáhl Marek Svoboda, který bude naši školu reprezentovat 4. března v okresním kole chemické olympiády.

Všem soutěžícím děkuji, že měli chuť a odvahu se náročné chemické olympiády zúčastnit a Markovi přeji hodně úspěchů v okresním kole ve Šternberku.

Pokud chcete zjistit, jak byste obstáli v chemické olympiádě vy, podívejte se na stránku www.chemicka-olympiada.cz .

Mgr. Taťána Šlešková