01.12.2016 / 12:12

24.11. 2016 jsme jeli s žáky 9.A na burzu středních škol Scholaris 2016. Více než 70 středních škol a učilišť, a to nejen krajských,bylo na letošní olomoucké výstavě Scholaris. Obtížnost studia, obory poptávané na trhu práce, možmost získat krajská stipendia. Prezenční výstava oborů vzdělání středních škol a vyšších odborných škol Olomouckého kraje pomohla i letos deváťákům s rozhodnutím , kam se vydat po základní škole.

Pro žáky 9. třídy jsme zorganizovali i  několik exkurzí, které jsou zaměřeny na volbu středních škol a na orientaci dětí na trhu práce.

Žáci už měli  možnost se seznámit  s výrobou ve firmě HONEYWELL , Hlubočky .

Exkurze začala prezentací firmy v konferenční místnosti. V rámci exkurze nás zaměstnanci firmy provedli všemi provozy výroby, takže jsme měli možnost sledovat výrobu  od prvotního materiálu až po finální podobu výrobku. Ne všechny žáky samozřejmě zajímala technická data, ale kdo chtěl, mohl se na cokoliv zeptat. Viděli jsme, že práce v plně automatizovaném provozu není jednoduchá a přitom musí být pečlivá.

V blízké době nás čeká exkurze do firmy MIELE Uničov a INGERSOLL-RAND SERVICE Uničov.                     Ing. Andrea Mrázová

Honeywell Hlubočky ukázky prací žáků středních škol na Scholarisu ukázky prací žáků středních škol na Scholarisu