« zpět
08.04.2018 / 20:24

Postup Štěpána Hlaváče do celostátní přehlídky Puškinova památníku

Ve čtvrtek 5. dubna 2018  Štěpán Hlaváč z 8.B a Michaela Kejvalová ze 7.A reprezentovali naši školu v krajském kole Puškinova památníku. Už několik let je organizátorem přehlídky  Obchodní akademie v Mohelnici. Děti ze základních škol a studenti z gymnázií a středních škol soutěžili v sólové recitaci, kolektivních vystoupeních, sólovém zpěvu s hudebním doprovodem. V sále zněla ruština a v jednom případě česká recitace, protože podle propozic se mohou zúčastnit i neruštináři  (podmínkou je, aby recitovali texty ruských autorů).  V letošním roce vzrostl počet soutěžících v jednotlivých kategoriích a navíc v Mohelnici proběhlo i krajské kolo Zlínského kraje, takže porota se pěkně zapotila. Soutěž byla skvěle zajištěná, v sále jako vždy panovala krásná atmosféra, děti se vzájemně podporovaly potleskem.                                                            Štěpán a Míša vystoupili s prozaickými texty – Míša s bajkou Lva Nikolajeviče Tolstého Vlk a pes a Štěpán s příběhem Pravdivá historie od Andreje Šipilova. Oba podali výborný výkon a porota ocenila jejich vystoupení jako nejlepší v jejich kategorii. Míša vybojovala skvělé 2. místo a Štěpán byl vyhodnocen jako úplně nejlepší ,  k 1. místu získal i nominaci do celostátní přehlídky Puškinova památníku v Praze. Štěpána i Míšu chválím za zodpovědnou, dlouhodobou přípravu. Naučit se tak obsáhlé texty v cizím jazyce je obdivuhodné, navíc při recitaci ruského textu je nutné dbát i na výslovnost mnohých hlásek pro Čechy nezvyklou. Ráda bych poděkovala nejen oběma soutěžícím, ale i mamince a babičce Štěpána, které děti svou přítomností podpořily. Byl to velice pěkný zážitek. Štěpánovi popřejme, aby se mu dařilo i v Praze 6. června.

Mgr. Ludmila Schenková

v. listina - web Hlaváč - web Kejvalová - web