13.03.2016 / 21:42

Okresní soutěž v recitaci

Ve dnech 2. a 3. března proběhlo v Domě dětí a mládeže v Olomouci okresní kolo recitační soutěže, v němž naši školu reprezentovalo 5 dívek – Michaela Kejvalová z 5. A, Denisa Jonášová ze 6. A, Lucie Bukovjanová a Kristýna Dohnalová z 8. A a Jarmila Vymazalová z 9. A. Všechna děvčata se velmi zodpovědně připravovala a věnovala textům mnoho volného času. Není jednoduché se naučit obsáhlejší texty zpaměti a hlavně přesně – ve 3. a 4. kategorii musí mít soutěžící nastudovány dokonce texty dva. Navíc žáci ze základních škol a gymnázií soutěží s dětmi ze základních uměleckých škol, které jsou soustavně připravovány. Naše žákyně v  žádném případě neudělaly ostudu. Jejich vystoupení byla velmi příjemná, přirozená a výrazná. Nejúspěšnější byla Denisa Jonášová, které se podařilo ve 3. kategorii (28 účastníků) postoupit do užšího kola – mezi nejlepší dvanáctku, byla oceněna čestným uznáním poroty. Všem dívkám děkujeme za vzornou reprezentaci školy a Denise blahopřejeme.

Mgr. Ludmila Schenková, Mgr. Lenka Vojtková, Mgr. Jana Ryšavá