07.03.2016 / 12:45

Po obrovském úspěchu v krajském kole soutěže „Hledáme nejlepšího mladého chemika“, kde Marek obsadil 2. místo a postoupil do celostátního kola, které se uskuteční v červnu na chemicko-technologické fakultě Univerzity Pardubice, dosáhl dalšího úžasného úspěchu.

Okresní kolo chemické olympiády se konalo 4. března na Gymnáziu ve Šternberku a skládalo se z písemného testu a práce v laboratoři. Olympiády se kromě žáků základních škol účastní i studenti nižších gymnázií, kteří začínají s chemií o rok dříve.  Přestože konkurence byla veliká a úkoly velmi náročné, stal se Marek Svoboda nejen úspěšným řešitelem, ale navíc obsadil i skvělé 6. místo. Úspěšnými řešiteli se stali pouze ti žáci, kteří získali více než 50 bodů ze sta. Marek získal neuvěřitelných 79 bodů a od 3. místa ho dělily pouhé 2 body. Byl také 2. nejlepším řešitelem z žáků základních škol.

Markovi velmi gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Mgr. Taťána Šlešková

CHO výsledky