10.02.2016 / 8:55

V prosinci se na Střední škole logistiky a chemie v Olomouci konala teoretická část regionálního kola soutěže „Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR“, které se účastnilo 49 žáků  9. tříd z celého Olomouckého kraje. Naši školu reprezentovali Marek Svoboda a Daniel Špička, kteří v teoretickém kole obsadili krásné 3. a 6. místo.

Na praktickou část, která proběhla 4. února v Olomouci, jsme proto odjížděli s velkými nadějemi. V moderních laboratořích SŠCHL se znovu setkalo nejlepších 15 řešitelů teoretické části. Jejich úkolem bylo řešení chemických výpočtů a pokusy zkoumající Becketovu řadu napětí kovů.

Konečné pořadí bylo získáno součtem bodů z teoretické a praktické části. Naše radost byla po vyhlášení výsledků obrovská, protože oba žáci postoupili ještě o jednu příčku – Dan obsadil nádherné 5. místo a Marek se umístil na úžasném 2. místě s postupem do celostátního kola, které se bude v nejbližší době konat na Střední průmyslové škole chemické v Pardubicích.

Záštitu nad regionálním kolem převzala firma Farmak Olomouc, hodnotné ceny předával vítězům osobně generální ředitel. Naši žáci obdrželi outdoorovou videokameru, externí harddisk, powerbanku a flash disk.

Markovi i Danovi gratuluji k velkému úspěchu a současně jim děkuji za svědomitou přípravu.

Marku, hodně štěstí v celostátním kole!

Mgr. Taťána Šlešková

MCHvýsledky M1 m2 m3 m4 m5 m6