08.02.2017 / 17:58

V prosinci se na Střední škole logistiky a chemie v Olomouci konala teoretická část regionálního kola soutěže „Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR“, které se účastnilo 71 žáků  9. tříd z celého Olomouckého kraje. Naši školu reprezentovali Zdenek Kristen, Kristýna Dohnalová a Barbora Žáčková.

Do praktické části, která se konala 7. února na SŠLCH v Olomouci, postoupilo 22 nejlepších řešitelů teoretické části. Z naší školy to byl pouze Zdenek Kristen, který v teoretické části obsadil 8.-9. místo. Hlavním zaměřením laboratorní části byla analytická chemie a důkazy aniontů. V konečném pořadí, které bylo získáno součtem bodů z teoretické i praktické části, se Zdenek umístil na nádherném 7. místě.

Zdeni, děkuji ti za svědomitou přípravu a moc gratuluji k úspěchu.

Záštitu nad regionálním kolem převzala firma Farmak Olomouc. Vyhlášení výsledků se účastnil generální ředitel Farmaku, který vítězům předával hodnotné ceny. Zdenek obdržel outdoorovou videokameru a kvalitní kalkulačku. Kristýna Dohnalová, která se umístila na 38. místě, dostala reproduktory k PC a Bára Žáčková (63. místo) kvalitní sluchátka.

Mgr. Taťána Šlešková

MCH2017 10 nejlepších Mladých chemiků WP_20170207_11_30_37_Pro