04.01.2017 / 15:56

„Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR“ je celostátní soutěž pro žáky 9. ročníků, která zjišťuje, co si zapamatovali z hodin chemie v 8. ročníku a motivuje žáky k dalšímu studiu chemie. Školního kola se zúčastnili všichni naši deváťáci. Tři neúspěšnější řešitelé – Zdenek Kristen, Kristýna Dohnalová a Barbora Žáčková naši školu reprezentovali v regionálním kole, které se konalo 20. prosince na Střední škole logistiky a chemie v Olomouci. Letos se jej zúčastnilo 71 žáků z 29 škol celého Olomouckého kraje, což je skoro dvakrát více než loni. I přes tuto velkou konkurenci obsadili naši žáci velmi pěkná místa:

Zdenek Kristen - 8.místo

Kristýna Dohnalová - 38. místo

Barbora Žáčková - 63. místo

Zdenek Kristen postupuje do třetího kola, které se bude konat 7. února v Olomouci. Toto kolo bude zaměřeno na praktické znalosti a dovednosti v laboratoři.

Všem soutěžícím moc blahopřeji a děkuji za svědomitou přípravu.

Zdenku, hodně úspěchů v praktické části.

Mgr. Taťána Šlešková

mch