« zpět
16.05.2018 / 21:05

 

Naše třída 9. A vyrazila 10. května na dvoudenní výlet do Prahy. V ranních hodinách jsme se sešli na uničovském nádraží, kde jsme nasedli do vlaku směrem na Olomouc. Bohužel, zde nás čekalo nemilé překvapení ... Spoj do Prahy byl zrušen! Co teď...? Nezbývalo nám nic jiného, než si zajistit spoj u konkurenční společnosti. A tak začala výprava za dobrodružstvím … Aby nám čekání na další vlak rychleji uběhlo, nasedli jsme do tramvaje, která nás odvezla do známého obchodního centra Šantovka. Po dvou hodinách jsme konečně usedli do vlaku Leo Express, kde jsme se mohli za „lidové ceny“ občerstvit. Cesta utíkala jako voda, po dvou hodinách jsme uviděli hlavní nádraží v Praze. Naše dobrodružství pokračovalo, jelikož jsme se museli dopravit na koleje, kde jsme měli zajištěné ubytování. Jeli jsme metrem, tramvají a asi 1,5 km jsme šli pěšky. Konečně jsem spatřili kolej Na Větrníku. S vlakovým zpožděním souvisel i boj s časem, abychom se včas dostali do hudebního divadla Karlín, kde jsme posléze zhlédli muzikálové představení Jesus Christ Superstar. Než jsme se nadáli, stáli jsme před divadlem, před kterým se shromažďovali další návštěvníci. Těch bylo ….!

Při vstupu do divadla nás zaujal krásně zdobený strop s různými ornamenty a překrásnou malbou. Uprostřed hlediště visel skvostný lustr, jež nešel přehlédnout. Usadili jsme se do pohodlných křesel a představení mohlo začít... Hlavní roli Ježíše Krista ztvárnil známý zpěvák Kamil Střihavka, který na jeviště procházel kolem nás. V podání Jidáše jsme viděli Václava Noida Bártu, Máří Magdalénu hrála Bára Basiková. Až po skončení muzikálu jsme zjistili, že v roli Heroda byl Ondřej Gregor Brzobohatý. Společně jsme konstatovali, že představení bylo úžasné! Některé scény byly neuvěřitelně poutavé, písně chytlavé a celkový prožitek se jen těžko dá vyjádřit slovy. Zkrátka, to musíte vidět na vlastní oči!

Druhý den ráno jsme vyrazili na Václavské náměstí, kde jsme měli krátký rozchod. Poté naše kroky směřovaly na vlakové nádraží. Zpáteční cesta ubíhala rychle. Nebylo divu … Někteří z nás si dali něco dobrého na zub, jiní odpočívali. Dokonce se našli takoví, kteří zpívali útržky proslulých písní z muzikálu. Ty se linuly celým vagónem. Příjemně unaveni, ale plni dojmů jsme domů dorazili v odpoledních hodinách. Náš výlet byl u konce.

Bylo to moc fajn! Škoda jen, že už nemůžeme říct: „ Tak zase někdy příště!“

 

Nela Fréharová, žákyně 9. třídy

IMG_20180511_110142