15.12.2016 / 11:56

Žáci sedmého a devátého ročníku se vydali do podniku Miele Uničov.

Jakmile jsme se ohlásili na vrátnici podniku, ujala se nás p. Eva Vavřínová a tato nás na úvod seznámila s výrobky, které vycházejí z bran této firmy. Byli jsme informováni o práci jednotlivých provozů a později jsme se i do těchto prostor podívali. Málokdo z nás viděl na vlastní oči výrobu myček nádobí od těch nejjednodušších součástek až po výsledný produkt. Kromě výroby myček jsme zhlédli i další moderní haly  - zde se vyráběly automatické pračky a sušičky. Každý ze zaměstnanců má ve výrobě dané místo a již podle barvy oděvu vidíme rozlišení jednotlivých pracovníků – jsou zde dělníci, obsluhující různé automaty, zásobovači, střídači, předáci.  Každá pracovní linka má svůj monitor, který ukazuje jednak počet elektrospotřebičů, který se má v dané směně vyrobit, jednak který pracovník je zde potřebný. Veškeré vybavení firmy Miele Uničov je velmi moderní a automatizované. Řadu úkonů zde kromě zaměstnanců vykonávají velké moderní roboty.

Bylo to smysluplně využité dopoledne, které rozšířilo našim studentům odborné znalosti a ukázalo realitu praxe.

Děkujeme  podniku a všem průvodcům a organizátorům za pěknou akci.

Ing. Andrea Mrázová

Návštěva Miele 9.12.2016 - ZŠ Haškova Návštěva Miele 9.11.2016 - ZŠ Haškova