16.03.2016 / 10:57

ZŠ Haškova úspěšně zvládla další etapu projektu ERASMUS+

Videokonference v anglické jazyce

Učitelé a žáci ZŠ Haškova pilně pokračují v realizaci projektu EU Erasmus + - ,,The world we live in.“

Další etapou tohoto projektu bylo setkání s partnerskými školami ze zahraničí prostřednictvím videokonferencí. Již 15. 12. 2015 třída 8. A navázala spojení s polskou školou ,,Galków Dužy,“ 3. 2. 2016 proběhla komunikace s italskou školou ,,Altavilla Milicia“ a 24. 2. s tureckým týmem školy ,,Mersin."

25. 2. se také zapojila třída 6. B, která se spojila se školou ,,Wedari“ z Rumunska.

Před každou videokonferencí  si žáci se svými učiteli připravili dotazníky o své zemi, na něž v průběhu živého přenosu přes Skype zahraniční týmy reagovaly. Šanci dostali i více zvídaví nadšenci anglického jazyka. Závěrečná fáze programu zahrnovala volnou komunikaci, diskuse na libovolné téma, což si mnozí nenechali ujít. Odvážně zjišťovali zajímavosti ze života nových přátel.

Živý kontakt a konverzace v anglickém jazyce zanechaly ve všech přítomných mnoho zážitků. Těšíme se na další nové výzvy.

Mgr. Jana Ryšavá a Mgr. Kateřina Kuncová

6.B s Rumunskem 8.A s Itálií 8.A s Polskem (2) 8.A s Polskem 8.A s Tureckem (2) 8.A s Tureckem IMAG0032