Knížka pro Tebe

je experimentální projekt, který v případě slušnosti a ohleduplnosti všech dětí na škole může přispět ke zvýšení čtenářství na naší škole. Dobře si uvědomuji riziko projektu a i Vy je jistě zcela snadno najdete, ale nelze odsoudit předem všechny, aniž by člověk zjistil, zda takoví opravdu jsme.

Tento hrozivý úvod předznamenává zcela neškodný, ale velmi diskuzi vyvolávající projekt.

Spočívá v tom, že vybrané knihy byly označeny proužkem projektu, pořadovým číslem a stručným popisem projektu a budou volně rozmístěny po škole. Žáci si je mohou ve volném čase prolistovat, přečíst si o nich a z nich a pokud je kniha zaujme, mohou si ji půjčit domů a přečíst celou. Pak ji zase někde ve škole na vhodném místě odloží, aby si ji mohl půjčit někdo jiný. Po přečtení napíší svůj názor na knihu do "životopisu knihy".

Bude-li tento projekt životaschopný, pak tyto knihy mohou být po škole "k mání" i celkem dlouhou dobu a každoročně mohou přibývat další. Uvidíme. Záleží to jen na necelých třech stovkách dětí naší školy, zda tento projekt skončí za měsíc nebo za několik let. Já věřím ve slušnost všech a v to, že za několik let bude na oknech školy a na skříňkách několik desítek knih. ( a třeba i dražších encyklopedií).

Svatopluk Vlk, ředitel