Poznávací zájezd do Londýna    2013   

V prvním červnovém týdnu se vydalo 21 žáků  a 3 učitelé naší školy poznávat  Londýn a jeho okolí.  První den po příjezdu do Británie jsme navštívili největší  památky Londýna – Houses of Parliament, White Hall, Buckungham Palace , Trafalgar Square, Soho, China Town, Covent Garden a interaktivní výstavu dopravních prostředků v London Transport Museum.

Druhý den jsme navštívili historické univerzitní město Oxford, kde se studenti zrovna připravovali na zkoušky. Odpoledne jsme si užívali jedinečnou prohlídku filmových ateliérů Warner Bros Studios věnovaných  natáčení filmů o Harry Potterovi . Procházeli jsme se Příčnou ulicí, proletěli  se na Nimbusu 2000, vyzkoušeli moudrý klobouk a někteří  dokonce  koupili Brumbálovu hůlku.

Třetí den jsme se prošli po  Bílých křídových útesech nad Doverem a prohlédli si Dover Castle -největší  hrad v Anglii a bývalé sídlo krále Henryho II - včetně tajné podzemní nemocnice, která byla postavena a využívána za II. světové války. Odpoledne jsme byli okouzleni malebným městečkem Canterbury a jeho úzkými uličkami s hrázděnými domy.

Poslední den před odjezdem domů jsme navštívili  Madame Tussauds – muzeum voskových figurín, Tower of London, Greenwich, projeli se londýnským metrem i  lodí po Temži.

Ubytování se snídaní, večeří a balíčkem na oběd nám zajišťovaly místní rodiny. Měli jsme tak možnost poznat jejich běžný život, jídla i zvláštnosti  britských domů jako třeba oddělené kohoutky na teplou a studenou vodu.

Domů jsme se vraceli s mnoha zážitky a my učitelé i s tím, jak skvělí a vzorní naši žáci jsou. Pochválit je musíme i za to, jak  živě se zapojovali do rozhovorů  při nákupech i  v rodinách a někteří dokonce navázali hezká přátelství nejen mezi sebou, ale i se svými anglickými vrstevníky.

 Mgr. T. Šlešková