21.květen2018
Anketa 9.A- pohyb
[ Aktuality ]

Ve třídě 9. A proběhla anketa o pohybu. Vyplnilo ji 17 žáků (8 chlapců, 9 dívek) ve věku 14 – 16 let a vycházejí z ní tyto závěry...

13.květen2018

Z miniankety o výživě provedené ve třídě 6. A, kde ji vyplnilo 25 žáků, vyplývají tyto skutečnosti...

8.prosinec2015

Dne 22. 10. 2015 proběhla na naší škole přednáška týkající se prevence rizikového chování pro žáky 6. - 9. tříd...

18.listopad2014

Na internetu číhá na žáky spousta nebezpečí. Víte určitě, s kým se Vaše dítě kamarádí, s kým si píše, s kým si domlouvá na síti schůzky? Odkaz na příručku najdete v tomto článku.

16.říjen2014

Jak si vybrat cizí jazyk? V článku najdete popis jazyka pro snadnější výběr.

Komentářů 2
16.říjen2014
HRAVÉ MLUVENÍ
[ Aktuality ]

Zábavný kroužek Hravé mluvení začne v rámci naší školy fungovat od poloviny toho školního roku. Důvodem je vysoký nárůst dětí s obtížemi při mluvení (narušenou komunikační schopností) v mateřských školách, které přicházejí do prvních tříd. Problémy s nesprávnou výslovnosti se poté projevují i ve škole a to nejvíce při čtení a psaní. V této době se již odbourávají s nemalými obtížemi. Paní učitelky 1. stupně a paní vychovatelka absolvují v průběhu roku kurz Logopedické prevence, který má akreditaci u Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Více po rozkliknutí tohoto článku.

Komentářů 0
3.září2014

Program pro všechny děti a jejich rodiče, kteří chtějí udělat maximum pro to, aby nástup do školy byl pro všechny co nejpříjemnější a vyhnuly se jim problémy se zvládáním učiva v budoucnosti.

9.duben2014

Už devátý rok v naší škole funguje školní poradenské pracoviště, kde pracuje školní psycholožka a školní speciální pedagožka. Jsme jedna z asi 20 škol Olomouckého kraje (a jedna z cca 150 škol v České republice), která tuto službu nabízí. Naše zkušenosti potvrzují, že zapojit tyto odborníky do běžných škol (tak jak je to ve světě obvyklé) se vyplácí. Více v pokračování článku.