Kroužek paličkování

Již sedmým rokem pracuje na naší škole kroužek paličkování. Za tuto dobu jím prošlo několik desítek lidí. Hlavním předpokladem pro zdárné zvládnutí technik paličkování je především velká trpělivost, soustředění a šikovné ruce. vše ostatní se dá pod odborným vedením nácvikem a opakováním dobře zvládnout. Už po půlroce jsou dětem srozumitelné takové pojmy jako herdule, podvinek, polohod a plátno. A navíc již umí číst z podvinku. Úplně nakonec - když je vše výše popsané v optimálním poměru, vznikají krásná a originální umělecká díla, kterými moho děti obdarovat a potěšit své blízké.

Jiřina Ďuricová, vedoucí vychovatelka

autorky prací : Jana Tichá, Jarmila Tichá, Jiřina Ďuricová