Školní družina při Haškově škole pracuje pod vedením hlavní vychovatelky Jiřiny Ďuricové, která má zároveň na starosti  děti v prvním oddělení. V dalších třech odděleních pracují vychovatelky Jindra Benešová, Mgr. Jitka Zelinková a Zlata Štrúbelová. Družina má otvírací dobu od 6.00 do 17.30 (vyhověli jsme maminkám s pracovní dobou do 17 hodin). Školní družina pracuje podle školního vzdělávacího programu pro družinu, který je k nahlédnutí na školním webu. Do družiny dochází především děti prvního stupně, některé činnosti družiny jsou oblíbené i u větších dětí stupně druhého.

Paní vychovatelky připravují pro děti a jejich rodiče každoročně několik „velkých“ akcí. Mezi takovéto akce patří například:

• soutěž O nejkrásnější Halloweenskou dýni s cenami, občerstvením a diskotékou
  • Mikulášská besídka s Mikulášem, čertem a andělem, a samozřejmě s dárečkem
  • Vánoční besídka
  • Maškarní karneval se soutěžemi, cenami a diskotékou
  • vystoupení pro rodiče – divadelní a pěvecké
  • soutěže rodinných týmů – Poznáváme svoje město Uničov, Letem Evropou, Uničov v době husitské – s cenami, občerstvením a skákacím hradem
  • spaní v družině s noční hrou
  • celodenní výlet družiny v červnu
  • péče o živá zvířátka v družině

Mezi běžné činnosti dětí ve školní družině patří:

•  netradiční výtvarné techniky