30.03.2015 / 14:12

Vaření - kroužek při školní družině

Kroužek vaření funguje na naší škole již čtvrtým rokem. Děti se učí základy vaření např. co je to jíška a co bešamel a jak se to dělá, jak správně vytvořit "sklovatou" cibulku nebo jak uvařit zeleninový vývar. V letošním roce uskutečňujeme program "Den pro mou rodinu", kde vybraný žák připraví recepty, které mají doma rádi a vaří je s rodiči.

Vaří se nejen podle chutí, to zanmená, co si děti přejí, ale také podle ročních období. Nyní přišel čas Velikonoční. Vyzkoušeli jsme špenátové palačinky na dva způsoby, z perfektně vykynutého těsta jsme nazdobili velikánskou velikonoční pizzu ve tvaru vejce, pizza beránky a jidáše. Jidáše jsou zvířátka či různé tvary, které po upečení nejen dobře vypadaly, ale přelité medem i výborně chutnaly.

Děti, které chodí do vaření, jsou moc šikovné a pracovité. K vaření totiž patří i úklid kuchyně a umývání nádobí. Samozřejmě, co by to bylo za kuchaře, který by své výtvory neochutnal. My to rádi děláme.

Fotografie0574 Fotografie0575 Fotografie0576 Fotografie0577 Fotografie0578 Fotografie0579 Fotografie0580 Fotografie0581