30.10.2014 / 16:46

Soutěž O nejkrásnější dýni.

Ve čtvrtek 23. října 2014 se átrium Haškovy školy „odělo“ do módní oranžové.

Jedna dýně vedle druhé, malé, velké, oválné i kulaté, jedna hezčí než druhá a všechny se ucházely o co nejlepší umístění v již tradiční soutěži.

Soutěžilo se v několika kategoriích: -  nejkrásnější, největší, nejmenší, nejstrašidelnější, netradiční dýně a nejhezčí výtvarné pojetí.

Děti společně s rodiči nosily do školy již od pondělí svá výtvarná dílka.

Do soutěže se přihlásilo také několik maminek a předložily porotě k ochutnání originální dýňové pochutiny –  mufiny, pomazánku (opravdu vynikající), dýňové koláče a kompoty.

Ve čtvrtek dopoledne pak proběhlo anonymní hodnocení, (soutěžní exponáty byly označeny číslem). V podvečer přivítalo átrium na 100 malých i velkých účastníků soutěže.

Všechny děti byly za svoje snažení odměněny, některé diplomem a věcnou cenou, jiné zase  sladkostí.

Pak následovala zábavná část. Spousta soutěží (přejdi bažinu, posbírej pavouky, netopýří závody, mumie, běh s koštětem,  obleč si čarodějnici aj.), zabavila všechny přítomné až        do večera.

Tradiční  teplý dýňový džus a letošní  novinka - teplý punč,  pomohl zúčastněným překonat velmi chladné podzimní počasí.

V pátek dopoledne  si vystavené dýně prohlédly děti z mateřských školek a také zájemci

z řad veřejnosti.                                                                                                                  Jiřina Ďuricová, vedoucí školní družiny

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 15 16 17 14 19 20 21 22 23 24