20.04.2016 / 15:25

Naše škola se zapojila do projektu Ježkovy Voči zaměřený na primární prevenci úrazů dětského věku. Ježkovy Voči školákům jednoduše a názorně představují možná rizika, která na ně číhají a především ukazují, jak se jim vyhnout.

Na stránce www.jezkovyvoci.info je pět krátkých animovaných videí:

1. Stát se to může, ale nemusí

2. Neboj

3. Co nemáš rád, nedělej druhým

4. Hrdinou snadno a rychle

5. SOS

Videa ukazují školákům nebezpečné situace, do kterých se mohou snadno dostat, jejich bolestivé následky a především jasné pokyny, jak se takovým situacím vyhnout! Kromě videí jsou zde důležité informace pro děti, rodiče nebo učitele.

Jednotlivá témata vznikla na základě výzkumu provedeného v červnu 2015 na vzorku cca. 600 dětí z celé ČR.

V rámci výuky děti prvého stupně zhlédnou videa dohromady s učitelem a následně s nimi  na dané téma budou otevřeně mluvit. Ke každému videu si mohou vypracovat kvízy, které pomohou učiteli zjistit, jak děti samy rizikové situace vnímají.

Všichni společně doufáme, že projekt Ježkovy Voči pomůže snížit dětskou úrazovost.

Ing. Andrea Mrázová, výchovný poradce

úrazy